Wiadomości branżowe

Polityka prorodzinna potrzebuje zmian systemowych

Na kosmetyczne zmiany polityki prorodzinnej jest już za późno. Polska potrzebuje zmian systemowych, by jak najmniej odczuła skutki depopulacji. To od rodzin, a nie od polityków zależy jak bardzo Polska odczuje konsekwencje kryzysu demograficznego. Już 20 kwietnia - podczas Kongresu Polskiej Rodziny - zostanie zaprezentowany obywatelski projekt ustawy całkowicie zmieniający obecny obraz polityki prorodzinnej w naszym kraju.

Na kosmetyczne zmiany polityki prorodzinnej jest już za późno. Polska potrzebuje zmian systemowych, by jak najmniej odczuła skutki depopulacji. To od rodzin, a nie od polityków zależy jak bardzo Polska odczuje konsekwencje kryzysu demograficznego. Już 20 kwietnia – podczas Kongresu Polskiej Rodziny – zostanie zaprezentowany obywatelski projekt ustawy całkowicie zmieniający obecny obraz polityki prorodzinnej w naszym kraju.

Polska potrzebuje zmiany! Znaczenie silnej rodziny dla kształtowania zdrowego ładu kulturowego, społecznego i ekonomicznego powinno być bezwzględnie uznane i zaakceptowane ? deklarują organizatorzy Kongresu Polskiej Rodziny, który 20 kwietnia odbędzie się na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. 

Rodziny są źródłem trwałości społecznej i gwarancją społeczeństwa naprawdę wolnego. Niestetypo 1989 roku nie doczekaliśmy się systemowych rozwiązań dotyczących wsparcia rodziny. Mimo konstytucyjnej gwarancji ochrony tej prestiżowej instytucji, cały czas mamy do czynienia z brakiem kompleksowej polityki prorodzinnej.  ? Szkoda, że politycy nie rozumieją, ze rodzina jest podstawą rozwoju polskiego państwa.  Doskonale obrazują to liczby. Dziś zasiłek porodowy wynosi 1000 zł, natomiast pogrzebowy 4000 zł ? wyjaśnia Jacek Sapa, prezes Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny, i dodaje – Hasła dotyczące zatroskania kwestiami demograficznymi nadal nie znajdują pokrycia w decyzjach rządzących.

Efektem dyskusji i prac podczas kwietniowego kongresu, będzie opracowanie całościowego programu polityki prorodzinnej wraz z propozycją praktycznych rozwiązań, służących jej wprowadzeniu w życie. ? Aby nie skończyć wyłącznie na dyskusji, jako finał kongresu proponujemy opracowanie spójnej, pełnej i długofalowej polityki prorodzinnej, której emanacją będzie obywatelski projekt ustawy ? wyjaśnia Ireneusz Jabłoński, ekonomista z Centrum im. Adama Smitha.

Można zatem zaryzykować tezę, że po ponad 20 latach od wprowadzenia zmian ustrojowych w Polsce  ? zmianę systemu zainicjują polskie rodziny, które wymuszą takie urządzenie państwa, które zaspokoi ich oczekiwania i da im konieczny impuls do dalszego rozwoju. To właśnie rodziny są receptą na kryzys. – Wszystkich, którzy chcą zmienić jakość polityki prorodzinnej w Polsce zapraszamy na Kongres Polskiej Rodziny. Zgłoszenia przyjmujemy na stronie www.centrumzyciairodziny.org ? zaprasza ją organizatorzy wydarzenia.

A to już wiesz?  ING Bank Śląski partnerem programu Corporate Readiness Certificate dla studentów

< 238838" >

Źródło Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy