Medycyna Wiadomości branżowe

Co to jest współspanie?

Wspólne spanie z niemowlęciem (z ang. co-sleeping) jest coraz częściej świadomym wyborem polskich mam. To także praktyczne rozwiązanie związane np. z karmieniem piersią w pierwszych miesiącach życia dziecka.Ostatnio naukowcy z

Wspólne spanie z niemowlęciem (z ang. co-sleeping) jest coraz częściej świadomym wyborem polskich mam. To także praktyczne rozwiązanie związane np. z karmieniem piersią w pierwszych miesiącach życia dziecka.

Ostatnio naukowcy z Uniwersytetu Stanowego w Nowym Yorku ogłosili, że spanie z niemowlęciem nie prowadzi do problemów rozwojowych. To stwierdzenie niemal rewolucyjne, gdyż stoi w opozycji do zaleceń Amerykańskiej Akademii Pediatrii, która odradza spanie z dzieckiem przed pierwszym rokiem życia z uwagi na niebezpieczeństwo SIDS (Syndromu Nagłej Śmierci Łóżeczkowej). Obecnie specjaliści podkreślają, że współspanie to indywidualny wybór rodziców, którzy jednocześnie powinni robić wszystko, by zminimalizować ryzyko SIDS.

Czy dziecko wyprowadzi się z łóżka rodziców?

– „Współspanie jest czymś całkiem zwyczajnym. To fajne doświadczenie bliskości dla rodziny, jak również duże ułatwienie dla rodziców. W naszej kulturze wymaga ono przypomnienia, jednak 80% świata śpi w ten sposób”. – mówi Anna Zdrojewska, z wydawnictwa Mamania. Jedną z pozycji wydawnictwa jest książka „Śpimy z dzieckiem” autorstwa Claude Didierjean-Jouveau, która przedstawia współspanie we wszystkich aspektach. M.in. zdejmuje z kobiet poczucie winy i przywołuje różne badania np. że ze współspania dzieci wyrastają. Zwykle same „wyprowadzają” się z łóżka rodziców, gdy mają 2 lata.

Dobra kolacja to dobry sen

W odpowiedzi na nowy trend pojawiły się już rozwiązania co-sleepingowe na rynku akcesoriów dla niemowląt, np. specjalne łóżeczka lub wkładki do łóżka rodziców. I chociaż obecność rodzica niewątpliwie pomaga w zasypianiu, nie mniej ważny jest ostatni posiłek. – „Na poprawę snu dziecka wpływa np. Mleko następne Humana Na Dobranoc Premium, gdyż jest szczególne sycące. Na koniec dnia w gamie produktów Humana proponujemy również dwie pożywne kaszki: Kaszka Humana Na Dobranoc mleczno-jęczmienna z bananami oraz Kaszka Humana Na Dobranoc mleczno-jęczmienna z brzoskwiniami.” – mówi Monika Gąska, Brand Manager Humana.

A to już wiesz?  Mistrzowie Kodowania są już w całej Polsce!

Kaszki oraz mleka Humana z serii Na Dobranoc przeznaczone są dla dzieci po 6. miesiącu życia, natomiast maluchy po 1. tygodniu życia mogą przed snem dostawać Herbatkę Słodkich Snów Humana. – „ Jej skład został specjalnie opracowany tak, by ułatwiać zasypianie, gdyż zawiera specjalnie wybrane zioła w tym melisę oraz lipę i ma właściwości uspokajające.” – dodaje Monika Gąska.

***

Grupa przedsiębiorstw Humana Milchunion, z obrotem ponad 2,9 mld € i ilością ponad 3,3 mld kg przetwarzanego rocznie mleka, należy do liderów firm przetwarzających ten surowiec. W Niemczech Humana Milchunion zajmuje pod tym względem drugie miejsce, natomiast w światowym rankingu mieści się w pierwszej dwudziestce. Humana Milchunion eG, spółka „matka“ całej grupy przedsiębiorstw, jest zorganizowana na zasadach spółdzielczych, co oznacza, że dostawcy najważniejszego surowca – mleka są właścicielami firmy. Produkty Humana Milchunion są dostępne w ponad 70 krajach świata.

Więcej informacji w serwisie
www.humana.pl.

*** 

Verco Sp. z o.o. to nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się firma na rynku farmaceutycznym i FMCG. Jej działania skierowane są do dzieci i ich rodziców oraz do kobiet w ciąży. W ofercie firmy znajdują się wysokiej jakości produkty żywieniowe dla niemowląt i małych dzieci – mleka modyfikowane i kaszki HUMANA, herbatki oraz woda dla niemowląt HUMANA, a także produkty z rynku farmaceutycznego: nowoczesny suplement diety dla kobiet w ciąży i mam karmiących piersią – preparat PregnaPLUS, suplement diety skutecznie wspomagający prawidłowe funkcjonowanie dróg moczowych – Femisept URO oraz probiotyk nowej generacji – Trivagin. Nowością w ofercie są plastry na blizny SUTRICON.

Więcej informacji w serwisach: www.verco.com.pl www.kidy.pl www.mosbito.pl www.bezpiecznywozek.pl www.polkaintymnie.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy