Podróżowanie zimą

Jest to pora roku w czasie, której do podróży trzeba się szczególnie dobrze przygotować. Po pierwsze nie powinniśmy się wybierać w daleką trasę, jeśli nie zmieniliśmy opon zwykłych na zimowe. Warto także w bagażniku mieć łańcuchy na koła, ponieważ pogoda potrafi zaskoczyć i mogą okazać się niezbędne. Bardzo przydatny będzie także przyrząd to odśnieżania szyb, gdyż, jeśli śnieg do nich przymarznie to ograniczy to prawie do zera widoczność.

Nie zapomnijmy także zabrać okularów przeciwsłonecznych, co prawda jest zima i raczej słońce rzadko pojawia się na niebie, jednak, jeśli już świeci to może nie tyle daje ciepło, co bardzo podrażnia oczy, także prowadzenie samochodu jadącego w stronę słońca staje się bardzo uciążliwe.

Podróżowanie tą porą roku nie należy do najprzyjemniejszych, choć obecna zima raczej rozpieszcza nie tylko kierowców, ale także wszystkich, którzy nie przepadają na mrozem i śniegiem. Warto jednak zawsze mieć w samochodzie wszystkie opisane tu rzeczy, a do tego termos z ciepłą herbatą czy kawą na wypadek gdyby nastąpiła nagła zmiana temperatury i nawet w samochodzie zacząłby dokuczać na nieznośny chłód.
Werka

Tags , , ,
Related posts

Top