Czyszczenie dywanów

Dywany, nawet jeśli się nad tym zbytnio nie zastanawiamy, są iście ozdobą wnętrza naszego domu. To, czy są czyste i wyglądają estetycznie, w głównej mierze wpływa także na to, jak postrzegani są przez ludzi właściciele.

Naturalną rzeczą jest cotygodniowe odkurzanie. Co jednak robić, gdy zabrudzenia na dywanach są tak stare, rozległe lub nie do odkurzenia, że nie wiadomo, jak się ich pozbyć? Istnieją trzy sposoby: albo użyć proszku, płynu lub specjalną piankę.

ak nauczyć się malować?  Jk nauczyć się malować?  Ja nauczyć się malować?  Jaknauczyć się malować?  Jak auczyć się malować?  Jak nuczyć się malować?

Niezależnie od tego, który środek wybierzemy, zawsze przy tej czynności powinniśmy mieć otwarte okno w pokoju, aby był zapewniony stały przewiew. Jeżeli przystępujemy do rozprowadzenia któregoś z chemikaliów na wykładzinie, wpierw należy przejechać go odkurzaczem – podobnie również po zakończeniu odplamiania, ponieważ niektóre drobinki mogą pozostać pomiędzy włóknami.

Proszek w granulkach oraz pianki w sprayu powinno się rozcierać szczotką. W tym drugim przypadku dozownik musi znajdować się maksymalnie pół metra nad powierzchnią czyszczoną, a pojemnik trzeba wcześniej wstrząsnąć. Płyny natomiast rozcieńcza się wodą i tak wytworzoną piankę nakłada się i wciera w dywan, pozostawiając na kilka godzin. Po zakończeniu czynności wyczyszczone miejsce należy zostawić na kilka godzin, nie chodząc po nim.
Marta Akuszewska

Tags , , ,
Related posts

Top