LIFESTYLE

Koduj za darmo razem z Gigantami!

Już we wrześniu dzieci i młodzież w miastach w całej Polsce będą mogli spróbować swoich sił w programowaniu pod okiem zawodowych programistów. W ramach warsztatów Koduj z Gigantami chętni mogą zapisać się na darmowe zajęcia i poznać podstawy

Data publikacji: 2020-09-08
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Koduj za darmo razem z Gigantami!
Kategoria: Dziecko, LIFESTYLE

Już we wrześniu dzieci i młodzież w miastach w całej Polsce będą mogli spróbować swoich sił w programowaniu pod okiem zawodowych programistów. W ramach warsztatów Koduj z Gigantami chętni mogą zapisać się na darmowe zajęcia i poznać podstawy kodowania.

Koduj za darmo razem z Gigantami! - Już we wrześniu dzieci i młodzież w miastach w całej Polsce będą mogli spróbować swoich sił w programowaniu pod okiem zawodowych programistów. W ramach warsztatów Koduj z Gigantami chętni mogą zapisać się na darmowe zajęcia i poznać podstawy kodowania.

Już we wrześniu dzieci i młodzież w miastach w całej Polsce będą mogli spróbować swoich sił w programowaniu pod okiem zawodowych programistów. Wszystko za sprawą cyklicznego wydarzenia Koduj z Gigantami, które promuje ideę programowania wśród najmłodszych. W ramach warsztatów chętni mogą zapisać się na darmowe zajęcia i poznać podstawy kodowania. 

 

Warsztaty Koduj z Gigantami to otwarte wydarzenie, które odbywa się dwa razy do roku. We wrześniu odbędzie się już siódma edycja akcji, a honorowy patronat nad nią objęli Ministerstwo Cyfryzacji, Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz włodarze wszystkich miast, w których odbywać się będą warsztaty.

Głównym celem wydarzenia jest propagowanie nauki programowania wśród dzieci i młodzieży oraz promowanie nowych rozwiązań technologicznych. Program zajęć dostosowany jest do danej grupy wiekowej i obejmuje stworzenie własnej gry komputerowej i aplikacji mobilnej, a także zapoznanie się z podstawami jednego z języków programowania. Udział w warsztatach jest całkowicie bezpłatny, a rezerwacja miejsca wymaga jedynie wypełnienia formularza zapisowego przez rodzica lub opiekuna.

Udział w zajęciach mogą wziąć uczniowie od 7. do 19. roku życia. Dla najmłodszych uczestników jedynym wymogiem jest umiejętność czytania, pisania oraz liczenia w zakresie do 20. Nabory prowadzone są z podziałem na trzy grupy wiekowe. Uczestnicy realizują projekt edukacyjny, który przygotowany jest specjalnie z myślą o tych, którzy swoich sił w programowaniu próbują pierwszy raz. 

Wydarzenie zaplanowane jest w weekend 12-13 oraz 19-20 września. Zapisów należy dokonać na:

www.kodujzgigantami.pl

 

Z uwagi na wyjątkową sytuację w tym roku, możliwy jest także udział w warsztatach w formie online. Zajęcia odbywać się będą w małych grupach i są w pełni interaktywne.

A to już wiesz?  Wielka Świąteczna przygoda w Porcie Łódź!

Organizatorem akcji jest szkoła programowania Giganci Programowania, która już od kilku lat prowadzi kursy programowania dla dzieci i młodzieży. W ofercie szkoły znajdują się kursy semestralne o różnorodnej tematyce, a także wiele innych akcji edukacyjnych – także dla kadry nauczycielskiej oraz rodziców.

Źródło wiadomości: Biuro prasowe
Załącznik:Koduj za darmo razem z Gigantami! - Już we wrześniu dzieci i młodzież w miastach w całej Polsce będą mogli spróbować swoich sił w programowaniu pod okiem zawodowych programistów. W ramach warsztatów Koduj z Gigantami chętni mogą zapisać się na darmowe zajęcia i poznać podstawy kodowania.
Hashtags:
#Dziecko, #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy