Dom porady Rady

Miły zapach w domu

Na pewno zauważyłeś, wchodząc do domów Twoich znajomych, że u każdego jest inny zapach. U jednych jest świeżo i pachnąco u innych czujesz zapach smażonej ryby, która właśnie przyrządził gospodarz a jeszcze gdzie indziej jest wilgotno od prania suszonego w mieszkaniu.

Jeśli Ty chciałabyś mieć zawsze miły zapach w domu, pamiętaj o wietrzeniu. To podstawowa sprawa. W niektórych domach kuchnia jest połączona z salonem, więc zapach jedzenia unosi się niemal wszędzie. Co w takiej sytuacji robić? Zadbaj o dobry okap, taki, który zabierze zapach smażonego oleju i wiele innych niemiłych zapachów, które utrzymują się jeszcze długo po zjedzeniu dania.

iły zapach w domu
Mły zapach w domu
Miy zapach w domu
Mił zapach w domu
Miłyzapach w domu
Miły apach w domu
Miły zpach w domu
Miły zaach w domu
Miły zapch w domu
Miły zapah w domu
Miły zapac w domu
Miły zapachw domu
Miły zapach  domu
Miły zapach wdomu

Jeśli osobno masz kuchnię, gotując, zamykaj drzwi. Wtedy zapach jedzenia nie będzie przedostawał się do pokoju i salonu czy do innych pomieszczeń w takim stopniu, jak dzieje się to, kiedy drzwi do kuchni są otwarte szeroko. Nie zapomnij otwierać okna w kuchni i włączać wentylacji, jeśli posiadasz specjalną do odprowadzania oparów i zapachów z gotowanie.

Kolejnym miejscem, skąd wydostają się zapachy, jest łazienka. Bardzo ważne jest, aby było w niej okno lub inna dobra wentylacja. Dobrze jest zamontować wywietrznik, który wywieje zapachy, jeśli się go włączy.

Korytarz w którym stoją buty także może być narażony na niemiłe zapachy. Co wtedy zrobić? Najlepiej mieć szafki na buty, ale to nie wszystko. Trzeba wietrzyć korytarz. Jeśli ktoś z domowników ma problem z bardzo pocącymi się stopami, kup mu wkładki do butów węglowe, które pochłaniają zapach. Takie wkładki rozwiążą wiele problemów z zapachem obuwia w środku, a dzięki temu Twój korytarz będzie milszy dla otoczenia i dla osób, które Was odwiedzają.

Zapachy w pokojach łatwo usunąć otwierając okno. Pamiętaj, ze codziennie powinnaś wietrzyć pomieszczenia. Jeśli masz małe dziecko, możesz przenieść je do innego pokoju, i wtedy dopiero uchylić okno.

Wietrzenie jest potrzebne także w zimie. Nawet na kilka minut warto otworzyć okno. Jeżeli masz okna plastykowe i bardzo szczelne, wietrzenie jest konieczne o wiele częściej niż w przypadku posiadania okien o mniejszej szczelności. Otwierając okna unikniesz wilgoci w domu i nie będzie się w nim lokował grzyb i pleśń. Jeżeli budujesz dopiero dom, zadbaj o dobrą wentylację. To ułatwi później wiele spraw.

Pamiętaj, że w domu, w którym jest ładny zapach, lub neutralny, milej jest przebywać niż w takim, w którym czuć zapach obiadu z wczoraj czy butów stojących w korytarzu.

Jeśli dom jest już wywietrzony,m możesz użyć czegoś miłego, aby był ładny zapach. Warto ustawić kwiaty w wazonach, a od czasu do czasu użyć świec zapachowych czy pachnących olejków. Jednak staraj się używać naturalnych zapachów, które nie szkodzą środowisku i Twojemu zdrowiu.
mks

hastagi na stronie:

#zapach w domu #ładny zapach w domu #zapach do domu #jak zrobic zapach do domu #jak zrobić zapach do pokoju #zapach w mieszkaniu #zapach domu #ładny zapach w mieszkaniu #miły zapach #ładny zapach w pokoju

Similar Posts