Medycyna Wiadomości branżowe

Pierwsza Komunia. Liczą się pieniądze i gadżety

Pieniądze, komputery, smartfony… Oto lista życzeń współczesnego ośmiolatka. Zwłaszcza jeżeli w perspektywie ma Pierwszą Komunię Świętą. Internetowa porównywarka cen Nokaut.pl przeprowadziła ankietę wśród

Pieniądze, komputery, smartfony… Oto lista życzeń współczesnego ośmiolatka. Zwłaszcza jeżeli w perspektywie ma Pierwszą Komunię Świętą. Internetowa porównywarka cen Nokaut.pl przeprowadziła ankietę wśród trójmiejskich ośmiolatków. Zapytaliśmy o ich idealną listę prezentów z okazji tego ważnego dnia w ich życiu.

Pierwsza Komunia od wielu lat budzi kontrowersje wśród dorosłych. Jakie prezenty kupować? Ile wydać pieniędzy? Gdzie jest granica zdrowego rozsądku?

O komunijnych prezentach powiedziano i napisano już wiele, a sam temat budzi wiele kontrowersji i dyskusji. Dlatego postanowiliśmy udać się do źródła i zapytać o zdanie samych zainteresowanych – mówi Fabian Adaszewski, PR Manager Grupy Nokaut SA, właściciela porównywarki Nokaut.pl. – Przeprowadziliśmy ankietę wśród ośmiolatków zadając im proste pytanie – jaki prezent z okazji Pierwszej Komunii sprawiłby im największą radość.

Ankietowane dzieci zdecydowanie wskazały trzy najlepsze prezenty. Na pierwszym miejscu stawiają pieniądze. Koperta z pamiątkową kartką w towarzystwie kilku banknotów zadowoliłaby prawie 40 procent ankietowanych ośmiolatków. Drugie miejsce wśród najbardziej pożądanych prezentów zajęły laptopy. Już co trzeci ośmiolatek pragnąłby zostać nim obdarowany. Podobna liczba dzieci wskazała gry komputerowe. Mniejszym powodzeniem wśród dzieci cieszyły się smartfony. Tylko co szósty ankietowany chciałby otrzymać taki w prezencie.
Tradycyjnie kojarzony z Pierwszą Komunią Świętą prezent, czyli królujący w latach 80. i 90. rower zadowoliłby jedynie 12 procent ankietowanych ośmiolatków. A zegarkiem zainteresowanych jest jedynie 3 procent z nich. Również hit lat ubiegłych, czyli quad stracił na znaczeniu. Jedynie jeden procent z pytanych dzieci wskazało czterokołowca jako wymarzony prezent.

Co na to dorośli

A jak do Pierwszej Komunii podchodzą dorośli? Pierwsze zapytania dotyczące prezentów komunijnych w wyszukiwarce Nokaut.pl pojawiły się 25 marca. Najwięcej osób poszukiwało pomysłu na podarunek w drugiej połowie kwietnia. – Trzykrotny wzrost zainteresowania laptopami w ostatnim tygodniu zdecydowanie możemy tłumaczyć “gorączką” zakupów komunijnych – tłumaczy Fabian Adaszewski. – Obserwujemy także znaczący wzrost zapytań dotyczących tabletów w ostatnim okresie. Jak widać dorośli mają własne pomysły na prezent dla ośmiolatków.

Zarówno okres komunijny, jak i rozkwitająca wiosna mają wpływ na wzrost zainteresowania rowerami. Tylko w marcu, w stosunku do analogicznego okresu w ubiegłym roku ilość zapytań wzrosła o 100 procent. Z kolei kwiecień przyniósł wzrost zainteresowania konsolami. W stosunku do marca liczba poszukujących wzrosła o 30 procent. – Kolejny, niemalże historycznie kojarzący się z okresem komunii przedmiot to zegarki. Tu również obserwujemy wzrost zainteresowania – dodaje Adaszewski. – W marcu tego roku zegarków szukało 40 procent, a w kwietniu już 60 procent internautów więcej w stosunku do analogicznego okresu w ubiegłym roku. Jedynie 8 procent więcej osób niż w roku 2011 szukało biżuterii.

Czy musi być tak drogo

Obserwując wybrane przez ośmiolatków kategorie można odnieść wrażenie, iż prezent na Pierwszą Komunię Świętą to ogromny wydatek. Wystarczy jednakże zajrzeć do Internetu, aby zmienić zdanie. Przeszukując kategorię Laptopy w internetowej porównywarce cen Nokaut.pl możemy znaleźć rozsądne oferty netbooków już za kilkaset złotych. Telefony komórkowe oferowane przez sklepy internetowe prezentujące swoją ofertę w porównywarce Nokaut można nabyć już za kilkadziesiąt złotych. Jeżeli zdecydujemy się obdarować bliską nam pociechę smartfonem musimy przygotować około 300 złotych. W tej cenie otrzymamy markowy telefon z dotykowym wyświetlaczem. Niewiele więcej będziemy musieli wydać na zakup tabletu. Spełnienie marzeń o konsoli do gier może nas kosztować od 300 złotych w górę. Mowa tu oczywiście o markowych konsolach. Zarówno stacjonarnych, jak i przenośnych.

Tradycyjne prezenty, jak rowery czy zegarki również nie muszą oznaczać kolosalnych wydatków. Ten pierwszy może nas kosztować niewiele ponad 300 złotych. Za zegarek trzeba zapłacić od kilkudziesięciu złotych wzwyż.
Bliższe przyjrzenie się ofercie sklepów internetowych w naszej porównywarce pokazuje, iż ciekawy i dobry jakościowo prezent spełniający oczekiwania dziecka nie musi kosztować fortuny – tłumaczy Fabian Adaszewski. – Porównywarka Nokaut.pl pozwala dopasować prezent zarówno do listy życzeń przeciętnego ośmiolatka, jak i możliwości naszego portfela. Oznacza to, iż prezent komunijny może być atrakcyjny dla obdarowywanego, i rozsądny cenowo dla obdarowującego.

Warto również pamiętać, iż zakupy dokonywane w sklepach internetowych poprzez porównywarkę cen Nokaut.pl są wygodne i gwarantują bezpieczeństwo transakcji. – Zakupy dokonywane są w sprawdzonych sklepach działających od lat na rynku i posiadających odpowiednią renomę – tłumaczy Adaszewski. – A przy tym nie tracimy czasu na bieganie po sklepach i wyszukiwanie najlepszej oferty, a przede wszystkim oszczędzamy. Wszystko dostępne jest od ręki za pomocą kilku kliknięć myszką.

Ankiety przeprowadzono w Amerykańskiej Szkole Podstawowej w Gdyni, Szkole im. św. Jana de La Salle w Gdańsku oraz w Szkole Podstawowej nr 7 w Olsztynie. Łączna liczba przeprowadzonych ankiet: 102.

A to już wiesz?  Jak skompletować wyprawkę dla naszego ucznia i nie stracić nerwów?

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy