Podróş porady

Wady i zalety podróży autokarem

Kiedy nie mamy samochodu, a chcemy dostać się do jakiegoś miejsca musimy skorzystać z komunikacji publicznej. Załóżmy, że wybraliśmy autokar. Jakie są największe plusy właśnie

Kiedy nie mamy samochodu, a chcemy dostać się do jakiegoś miejsca musimy skorzystać z komunikacji publicznej. Załóżmy, że wybraliśmy autokar. Jakie są największe plusy właśnie tego środku transportu? Po pierwsze w przeciwieństwie do pociągu czy samolotu dociera on w większość miejsc i nawet, jeśli dworzec oddalony jest od celu naszej podróży zawsze istnieje szansa, że kierowca zgodzi się zatrzymać w innym miejscu.

Autokary zazwyczaj są czyste i schludne, czego nie można powiedzieć o pociągach. Jeśli nasza podróż będzie trwała dłużej niż 3 godziny możemy liczyć na dłuższy postój, kiedy jest to więcej niż 5 godzin liczba długich przystanków oczywiście wzrasta. W takim wolnym czasie można się pożywić, kierowcy na postoje wybierają zazwyczaj miejsca gdzie rozwinięta jest oferta gastronomiczna. Co tyczy się wygody podróżowania to w większości pojazdów są regulowane fotele, co w dużej mierze uprzyjemnia i skraca czas, a także umożliwia drzemkę w komfortowej pozycji. Jeśli chodzi o wady, to jest ich kilka. Duży problem mogą mieć palacze, dla których postoje będą zbyt rzadkie i po prostu będą się męczyć.

Osoby mające problemy ze stawami będą narażone na bóle, ponieważ w autokarze nie ma zbyt wielu okazji by „rozprostować kości”, co bez problemów można uczynić w pociągu. Wybierając ten środek transportu musimy liczyć się z tym, że jeśli na drodze dojdzie do jakiegoś wypadku nie unikniemy stania w korku i do miejsca przeznaczenia przybędziemy ze znacznym opóźnieniem. Autokar nie jest przeznaczony dla ludzi z chorobą lokomocyjną, jeśli oczywiście nie zażyją oni odpowiednich lekarstw.
Werka

hastagi na stronie:

#zalety podróżowania autobusem

A to już wiesz?  Kąpiel dziecka? Oto jest wyzwanie!

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy