Prezenty zakazane, czyli czego nie kupować nie tylko na gwiazdkę

Jedną z takich rzeczy są różnego rodzaju poradniki. Dlaczego nie jest to dobry pomysł na prezent? Oczywiście nie dlatego, że takie książki nie są przydatne, bo jak wiadomo każdemu z nas zdarza się czegoś nie wiedzieć w takich dziedzinach jak: gotowanie, majsterkowanie; czy też nieodpowiednio postąpić w relacjach z innymi ludźmi albo źle zachować się przy stole.

prezenty400.jpg

Przykładów można by podać wiele i pewnie do większości znalazłyby się odpowiednie poradniki, które naprawdę mogłyby ułatwić nam życie.

Jednak dając komuś taki prezent, sugerujemy mu, choć może wcale nie to jest naszym zamiarem, że w danej dziedzinie popełnia jakieś błędy. Załóżmy, że kupujemy komuś poradnik pt. „Jak uchodzić za bardzo dobrze wychowanego w towarzystwie”, dlatego że sami chcielibyśmy coś takiego przeczytać i wydaje nam się to interesujące.

Czy jednak osoba obdarowywana nie pomyśli sobie, że chcemy jej dać do zrozumienia że w tej kwestii powinna się podszkolić, bo jej zachowanie w towarzystwie pozostawia wiele do życzenia.
Dlatego dobra rada: uważajmy na poradniki w formie prezentu, chyba że rzeczywiście chcemy komuś pomóc coś zmienić, a nie wiemy jak to zrobić.
Werka

hastagi na stronie:

#prezent dla czterdziestolatka #czego nie kupować na prezent przesądy #czego nie kupuje się na prezent #prezent na czterdzieste urodziny #czego nie kupować na prezent #prezent dla trzydziestolatka #czego się nie kupuje na prezent #życzenia na obsiedliny #PREZENT DLA TRZYDZIESTOLATKI #Prezent na obsiedliny

Related posts

Top