Medycyna Wiadomości branżowe

Królowa jesiennego stołu, czyli dynia w obiadku Humana BIO

Królową jesiennego stołu bez wątpienia jest dynia. Warzywo idealne dla całej rodziny. Jej lekkostrawny pomarańczowy miąższ kryje w sobie ważne witaminy i minerały, co sprawia ,że jest również jednym z pierwszych warzyw

Królową jesiennego stołu bez wątpienia jest dynia. Warzywo idealne dla całej rodziny. Jej lekkostrawny pomarańczowy miąższ kryje w sobie ważne witaminy i minerały, co sprawia ,że jest również jednym z pierwszych warzyw wprowadzanych w żywieniu niemowląt.

Wielka pomarańczowa kula zachwyca dzieci. Jest świetna do zabawy, służy do siedzenia i do turlania, a potem można ją zjeść! Dynia może być jednym z pierwszych warzyw wprowadzanych w żywieniu niemowląt po 4. miesiącu życia. Jest bezpieczna, gdyż nie kumuluje zanieczyszczeń z gleby. Zawiera karoten, (prowitaminę A), ważne witaminy C, B1, B2, PP i minerały, m.in. żelazo, wapń i magnez.

Dodaj dynię do kaszki dla niemowląt

Niemowlętom i małym dzieciom można podawać dynię na różne sposoby. Np. jako podstawę zup i kaszek, gdyż można przyrządzać ją zarówno na słodko, jak i na słono. Upieczoną w piekarniku możemy zmiksować, zmieszać z ciepłą wodą i dodać do kaszki dla niemowląt, np. do Kaszki Humana Na Dobranoc mleczno – jęczmiennej z bananami. Ten sposób przyrządzania sprawia, że dynia nie traci wartości odżywczych, a jej smak jest bardziej wyrazisty. Dynia może być także dodawana do soków wyciskanych w domowej sokowirówce, świetnie smakuje z dodatkiem jabłka czy gruszki.

Obiadek Humana BIO Dynia Puree

Natomiast jeśli chcemy podać dynię jako jeden z pierwszych warzywnych posiłków kilkumiesięcznemu maluchowi warto sięgnąć po nowość w ofercie Humana Obiadek Humana BIO Dynia Puree. Jest to produkt BIO, co oznacza, że jego składniki pochodzą z ekologicznych upraw i są kontrolowane pod kątem nieobecności szkodliwych substancji. – „Oprócz cennych składników zawartych w dyni, obiadek ten został wzbogacony o niezbędne dla rozwoju mózgu i komórek nerwowych kwasy tłuszczowe Omega-3.” – tłumaczy Monika Gąska, Brand Manager Humana.

Podawanie nowej potrawy najlepiej rozpocząć od 4 – 6 łyżeczek jednorazowo, a ilość tę zwiększać systematycznie do całych porcji.

A to już wiesz?  Pomysł na hektary zieleni

***

Grupa przedsiębiorstw Humana Milchunion, z obrotem ponad 2,9 mld € i ilością ponad 3,3 mld kg przetwarzanego rocznie mleka, należy do liderów firm przetwarzających ten surowiec. W Niemczech Humana Milchunion zajmuje pod tym względem drugie miejsce, natomiast w światowym rankingu mieści się w pierwszej dwudziestce. Humana Milchunion eG, spółka „matka“ całej grupy przedsiębiorstw, jest zorganizowana na zasadach spółdzielczych, co oznacza, że dostawcy najważniejszego surowca – mleka są właścicielami firmy. Produkty Humana Milchunion są dostępne w ponad 70 krajach świata.

Więcej informacji w serwisie
www.humana.pl

*** 

Verco Sp. z o.o. to nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się firma na rynku farmaceutycznym i FMCG. Jej działania skierowane są do dzieci i ich rodziców oraz do kobiet w ciąży. W ofercie firmy znajdują się wysokiej jakości produkty żywieniowe dla niemowląt i małych dziecimleka modyfikowane i kaszki HUMANA, herbatki oraz woda dla niemowląt HUMANA, a także produkty z rynku farmaceutycznego: nowoczesny suplement diety dla kobiet w ciąży i mam karmiących piersią – preparat PregnaPLUS, suplement diety skutecznie wspomagający prawidłowe funkcjonowanie dróg moczowych – Femisept URO oraz probiotyk nowej generacji – Trivagin. Nowością w ofercie są plastry na blizny SUTRICON.

Więcej informacji w serwisach: www.verco.com.pl www.humana.pl  www.kidy.pl www.mosbito.pl www.bezpiecznywozek.pl www.polkaintymnie.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy