Medycyna Wiadomości branżowe

Nowe zalecenia w suplementacji DHA dla ciężarnych i karmiących piersią

Ważna informacja dla kobiet w ciąży i karmiących piersią - Komisja Europejska oficjalnie potwierdziła korzystny wpływ DHA na rozwój oczu i mózgu u płodu.O bardzo korzystnym wpływie kwasów omega – 3 na rozwijający

Ważna informacja dla kobiet w ciąży i karmiących piersią – Komisja Europejska oficjalnie potwierdziła korzystny wpływ DHA na rozwój oczu i mózgu u płodu.

O bardzo korzystnym wpływie kwasów omega – 3 na rozwijający się płód mówiło się od dawna. Teraz informacje te zostały potwierdzone, tym samym ucinając wszelkie niedopowiedzenia w tej materii.

Minimum 200 mg DHA dziennie

DHA to kwas dokozaheksaenowy z grupy wielonienasyconych kwasów tłuszczowych omega – 3. Według najnowszych standardów zdrowotnych Komisji Europejskiej, kobiety w ciąży oraz matki karmiące powinny otrzymywać suplementację min. 200 mg DHA dziennie. Taka dawka wspomaga prawidłowy rozwój płodu i niemowląt karmionych piersią.

Kwasy omega-3 obecne są w tłustych rybach morskich, a więc pewną ich ilość można dostarczać wraz z dobrze zbilansowaną dietą. Jednak przyszłe mamy powinny zwracać szczególną uwagę na jakość produktów rybnych, które spożywają. Alternatywnie należy podawać odpowiednie suplementy, gdyż ryby mogą być zanieczyszczone metalami ciężkimi, a ponadto spożywanie produktów rybnych dwa razy w tygodniu (jak zaleca się ciężarnym) nie pokrywa całego zapotrzebowania.

Suplementacja dostosowana do diety

Oświadczenie Komisji Europejskiej jest zgodne z wcześniejszymi rekomendacjami polskiej Grupy Ekspertów podanymi do wiadomości publicznej w ubiegłym roku na łamach pisma „Standardy Medyczne/Pediatria” oraz z zaleceniami Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego. W stanowisku Grupy Ekspertów można przeczytać ,iż w przypadku małego spożycia ryb należy uwzględnić suplementację wyższą, np. 400–600 mg DHA dziennie.

– „Wychodząc naprzeciw najnowszym, aktualnym rekomendacjom firma Verco wprowadziła na rynek innowacyjny suplement diety dla kobiet w ciąży i karmiących piersią Pregna250 DHA.” – informuje Agata Chodakowska, Product Manager. “Jego wyjątkowość polega na tym, że uwzględnia indywidualne zapotrzebowanie dziecka i mamy. Nie bez znaczenia jest fakt, że preparat ten został wyprodukowany przy użyciu technologii, która umożliwia umieszczenie niezbędnych składników w bardzo małej, łatwej do połknięcia kapsułce.” – dodaje Agata Chodakowska.

A to już wiesz?  Ideacto przeprowadziło kampanię wdrożeniową nowego produktu marki Balneum Baby Basic

Więcej informacji na www.polkaintymnie.pl

Źródła:

Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej 7.5.2011

Stanowisko Grupy Ekspertów w sprawie suplementacji DHA i innych kwasów tłuszczowych Omega 3 w populacji kobiet ciężarnych, karmiących piersią oraz niemowląt i dzieci do lat 3. Standardy Medyczne/Pediatria 2010 str. 729-736

Stanowisko Zespołu Ekspertów Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego w zakresie suplementacji witamin i mikroelementów podczas ciąży. Ginekol Pol. 2011, 82, 550-553

*** 

Verco Sp. z o.o. to nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się firma na rynku farmaceutycznym i FMCG. Jej działania skierowane są do dzieci i ich rodziców oraz do kobiet w ciąży. W ofercie firmy znajdują się wysokiej jakości produkty żywieniowe dla niemowląt i małych dzieci – mleka modyfikowane i kaszki HUMANA, herbatki oraz woda dla niemowląt HUMANA, a także produkty z rynku farmaceutycznego: nowoczesny suplement diety dla kobiet w ciąży i mam karmiących piersią – preparat PregnaPLUS, suplement diety skutecznie wspomagający prawidłowe funkcjonowanie dróg moczowych – Femisept URO oraz probiotyk nowej generacji – Trivagin. Nowością w ofercie są plastry na blizny SUTRICON.

Więcej informacji w serwisach: www.verco.com.pl www.humana.pl  www.kidy.pl www.mosbito.pl www.bezpiecznywozek.pl www.polkaintymnie.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy