Bezpieczeństwo

Nowoczesny system monitoringu personalnego dzieci i osób chorych – Opiekun GPS

INFORMACJA PRASOWA Chroń tych, których kochasz Mijają długie godziny, a syna bądź córki wciąż nie ma w domu. Co jeśli godziny zamienią się w lata?

INFORMACJA PRASOWA

Chroń tych, których kochasz

Mijają długie godziny, a syna bądź córki wciąż nie ma w domu. Co jeśli godziny zamienią się w lata? Każdego roku policja odnotowuje średnio 17-19 tys. zaginięć, z czego ponad jedną trzecią stanowią dzieci. Z danych policyjnych wynika, że w 2012 roku w Polsce zaginęło 320 dzieci do 6. roku życia, około 800 dzieci w wieku 7-13 lat i około 5 340 w wieku 14-17 lat. Lato jest szczególnym okresem, kiedy zjawisko to diametralnie rośnie. Kolonie, wyjazdy, nowe znajomości ? jak zadbać o bezpieczeństwo potomka? Z pomocą mogą przyjść nowoczesne technologie, np. Opiekun GPS.

Robiłam coś właśnie w domu, potem przewijałam roczną Monikę, moją drugą córeczkę. Cały czas zerkałam przez okno na Natalię. W pewnej chwili Natalia spytała mnie, czy może pójść na rower. Powiedziałam, że absolutnie nie. Byłam pewna, że córka mnie posłucha, bo jest posłusznym dzieckiem. Nigdy nie robiła mi na przekór. Kiedy po paru minutach wyszłam na podwórze z Moniką, mojej starszej córki już nie było. Serce ścisnęło mi się ze strachu ? relacjonuje Anna, której córka odnalazła się po kilku godzinach poszukiwań. Wspominając to wydarzenie, za każdym razem Anna przeżywa horror. Na szczęście Monika trafiła
w ramiona mamy cała i zdrowa. Takie sytuacje często spędzają sen z powiek rodzicom.

Wiele zaginięć spowodowanych jest osłabieniem czujności ze strony opiekunów. Z jednej strony każdy z nas ma prawo do chwilowej niedyspozycji, słabości, zwłaszcza kiedy jesteśmy przemęczeni codzienną pracą. Z drugiej jednak należy pamiętać, że nawet moment nieuwagi może skończyć się tragicznie. Z tego względu od najmłodszych lat powinniśmy tłumaczyć dzieciom jak mają zachowywać się w określonych sytuacjach
i dlaczego jest to takie ważne. Dziecko powinno rozumieć, czemu rodzic wymaga od niego niektórych zachowań. Poza rozmową i budowaniem zrozumienia u dziecka, warto skorzystać z innych metod podnoszących bezpieczeństwo naszej pociechy, tj. możliwość sprawdzania jej lokalizacji poprzez urządzenia GPS ? mówi psycholog Emilian Walendzik.

A to już wiesz?  Rusza projekt „Bezpiecznie z Profi Credit”

Dziecko zawsze ?na oku?
Jednym z takich rozwiązań, które pozwala nam za każdym razem sprawdzić, gdzie znajduje się dziecko, jest Opiekun GPS. Urządzenie to łączy w sobie funkcje nadajnika GPS i dyskretnego telefonu komórkowego. Dzięki temu mamy możliwość także na dwustronną komunikację. Nasz podopieczny może powiadomić nas np. o niebezpiecznym zdarzeniu lub sytuacji potencjalnie mu zagrażającej za pomocą przycisku SOS. Informacja zostaje wysłana na trzy zakodowane wcześniej w urządzeniu numery telefonów, np. nasz, męża i naszej siostry. Urządzenie wysyła wiadomość SMS z precyzyjną lokalizacją (linkiem do mapy). Przy zastosowaniu odpowiedniej karty Opiekun GPS może nawiązywać również połączenie głosowe i umożliwić rozmowę. Wówczas po wysłaniu smsa urządzenie automatycznie wykonuje połączenia telefoniczne do wybranych osób. Jeśli któraś z nich nie odbierze, samodzielnie łączy się z kolejnym numerem na liście. Prosty mechanizm może uratować zdrowie i życie najdroższej nam osoby. Nie tylko w sytuacji porwania. Lokalizator może pomóc również, gdy dziecko nie posłucha się rodziców, oddali się i zagubi.

Na bezpiecznym obszarze
Znamy dokładnie miejsca, w których przebywa nasz podopieczny, kiedy nie ma go z nami. Gdyby znalazło się poza nimi, wzbudziłoby to zapewne nasz niepokój. Opcja ?bezpiecznego obszaru? powiadamia nas, jeśli syn lub córka znajdą się poza tym wyznaczonym obszarem. Będą w miejscu, w którym nie powinni być. Możemy wówczas pilnie sprawdzić lokalizację w dowolnym czasie i urządzeniu z dostępem do Internetu. Wystarczy kilka sekund, aby ustalić, gdzie jest dziecko, czy się porusza, jeśli tak, to, w którym kierunku i z jaką prędkością. Wiemy, czy idzie pieszo, czy jedzie pojazdem. Jest to bardzo ważne np. w sytuacjach uprowadzenia, próbie zatrzymania przez obcą osobę czy wypadku, kiedy to czas i szybka reakcja liczą się najbardziej. W czasie wakacji zjawisko zaginięć nasila się szczególnie. Opiekun GPS pomoże uchronić naszą pociechę przed niebezpieczeństwami a nam zapewni poczucie zapewnionego jej bezpieczeństwa ? mówi Wojciech Czyżak, Dyrektor sprzedaży systemów GPS.

A to już wiesz?  Podpora dla całej rodziny ? podest Treppy PlusLine firmy KRAUSE

Opiekun GPS jest intuicyjny i prosty w obsłudze. Urządzenie, w zależności od użytkowania może pracować bez przerwy od 8 godzin do 2 dni, a później być ładowany przy pomocy kabla USB. Więcej informacji na temat produktu odnajdziemy na stronie: www.opiekungps.pl

Cena: 550 PLN (w koszt aparatu wliczony jest pierwszy miesiąc abonamentu)

1

2

HERTZ SYSTEMS_LOGO

Ulotka_i_infografika_Opiekun GPS_01

Ulotka_i_infografika_Opiekun GPS_02

Opiekun GPS dostępny jest sklepie internetowym oraz w wybranych aptekach w całej Polsce. Lista placówek znajduje się na stronie www.opiekungps.pl w zakładce ?Gdzie kupię??.

Hertz Systems
Hertz Systems jest liderem w dziedzinie inżynierii elektronicznej i telematycznej. Firma w całości
z udziałem kapitału polskiego od ponad 25 lat tworzy i rozwija najnowsze technologie dla sektora obrony, bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz transportu i telekomunikacji.
Działalność przedsiębiorstwa w zakresie projektowania i produkcji sprzętu oraz systemów oparta jest
o innowacyjne rozwiązania przygotowane dla najbardziej wymagających Klientów.
Dowodem najwyższego profesjonalizmu firmy jest uzyskanie statusu dostawcy systemów łączności dla Sojuszu Północnoatlantyckiego (NATO). Wysokie kompetencje Hertz Systems wielokrotnie dostrzegały różne kapituły konkursów i plebiscytów, przyznając firmie prestiżowe tytuły i wyróżnienia, m.in. Krajowego Lidera Innowacji i Rozwoju, Lidera Polskiego Biznesu 2012 czy też Diamentów Forbesa i Gazel Biznesu.
W czerwcu 2014 Hertz Systems zdobyła dwie diamentowe nagrody oraz wyróżnienie w konkursie przeprowadzonym pod patronatem Biura Bezpieczeństwa Narodowego, uzyskując tytuł “Lidera Bezpieczeństwa Państwa”.
Najnowszym osiągnięciem firmy Hertz Systems jest obecnie wprowadzany na rynek nowoczesny system monitoringu personalnego dzieci i osób chorych – Opiekun GPS.
Hertz Systems realizuje również projekty dla Europejskiej Agencji Kosmicznej oraz współpracuje
z europejskimi liderami w technologiach kosmicznych.

votes
Article Rating

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
renata80
renata80
6 lat temu

Jestem pod wrażeniem. Urządzenie, które może okazać się pomocne w pilnowaniu dzieci i zapewnieniu bezpieczeństwa! Rzadko to się zdarza. Z chęcią wypróbuję.