Wiadomości branżowe

O zielonych technologiach za oceanem GreenEvo partnerem Polsko-Amerykańskiego Tygodnia Innowacji

Sektor zielonych technologii będzie jednym z istotnych elementów polskiej innowacyjności prezentowanych podczas Polsko-Amerykańskiego Tygodnia Innowacji (PATI), który w dniach 16-21 listopada 2014 r. odbędzie się w Kalifornii. Jednym z partnerów instytucjonalnych wydarzenia jest Ministerstwo Środowiska promujące „GreenEvo - Akcelerator Zielonych Technologii”. W PATI udział weźmie szereg firm

Sektor zielonych technologii będzie jednym z istotnych elementów polskiej innowacyjności prezentowanych podczas Polsko-Amerykańskiego Tygodnia Innowacji (PATI), który w dniach 16-21 listopada 2014 r. odbędzie się w Kalifornii. Jednym z partnerów instytucjonalnych wydarzenia jest Ministerstwo Środowiska promujące ?GreenEvo – Akcelerator Zielonych Technologii?. W PATI udział weźmie szereg firm laureatów programu, a w gronie panelistów znajdzie się dyrektor Departamentu Zrównoważonego Rozwoju, Jacek Mizak oraz Koordynator programu GreenEvo ? Agnieszka Kozłowska-Korbicz.

Polskie zielone technologie w ostatnich latach stały się jedną z wizytówek naszej gospodarki za granicą. Duży udział w budowie tego pozytywnego wizerunku ma program Ministerstwa Środowiska GreenEvo – Akcelerator Zielonych Technologii, który od 5 lat z sukcesami wspierają ekspansję zagraniczną polskich przedsiębiorstw. Sektor zielonych technologii w Polsce cechuje się nowoczesnością i wysokim poziomem innowacyjności, a także zyskuje coraz większe uznanie na arenie międzynarodowej. Doskonałą okazją do zaprezentowania jego potencjału zagranicznym partnerom będzie Polsko-Amerykański Tydzień Innowacji.

Podczas PATI odbędzie się szereg debat, wykładów, konferencji i wydarzeń towarzyszących, mających na celu pogłębienie polsko-amerykańskiej współpracy w dziedzinie innowacji. Jednym z istotnych tematów dyskusji będzie właśnie sektor zielonych technologii. Wśród paneli poświęconych temu zagadnieniu znalazły się m.in. ?Smart Energy and Green Solutions? oraz ?Energy and Clean Energy?.  W trakcie dyskusji, poruszone zostaną takie zagadnienia, jak nowe możliwości rozwoju innowacyjnych technologii i rozwiązań dla sektorów wody i energii czy możliwości polsko-amerykańskiej współpracy w tej dziedzinie. Odbędzie się również prezentacja polskich firm, z takich sektorów, jak technologie wodno-ściekowe, energia odnawialna, efektywność energetyczna, czyste technologie. W dyskusjach udział weźmie m.in. Agnieszka Kozłowska-Korbicz, Koordynator GreenEvo.

Poprzez udział w Polsko-Amerykańskim Tygodniu Innowacji będziemy mieli możliwość prezentacji naszych rozwiązań na Zachodnim Wybrzeżu USA, czyli w światowej kolebce innowacji. Myślę, że okażemy się pozytywnym zaskoczeniem dla amerykańskich firm, które będą miały okazję zapoznać się z ofertą polskich zielonych technologii. Polskie firmy posiadają patenty na całym świecie, ponieważ oferowane przez nie rozwiązania i produkty są naprawdę innowacyjne. Możemy się nimi chwalić i prezentować ich potencjał także w Stanach Zjednoczonych ? mówi Agnieszka Kozłowska-Korbicz.

A to już wiesz?  WP.PL odświeża serwis dzieci.pl

Polsko-Amerykański Tydzień Innowacji to jedna z największych polskich misji gospodarczych za granicą ? udział w niej weźmie ponad 150 firm i instytucji z Polski. Inicjatywa organizowana jest przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP we współpracy m.in. z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Narodowym Centrum Badań i Rozwoju, Ministerstwem Gospodarki, Ministerstwem Środowiska, Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości, Urzędem Patentowym i innymi instytucjami, mającymi na celu promocję polskiej innowacyjności w różnych obszarach.


dostarczył infoWire.pl

Źródło Headlines. Dostarczył

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy