LIFESTYLE

Szkoła z Gigantami: Darmowe lekcje programowania dla szkół

Uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z całej Polski mogą wziąć udział w darmowych lekcjach online z programowania w ramach projektu “Szkoła z

Data publikacji: 2020-05-05
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Szkoła z Gigantami: Darmowe lekcje programowania dla szkół
Kategoria: Dziecko, LIFESTYLE

Uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z całej Polski mogą wziąć udział w darmowych lekcjach online z programowania w ramach projektu “Szkoła z Gigantami”.

Szkoła z Gigantami: Darmowe lekcje programowania dla szkół - Uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z całej Polski mogą wziąć udział w darmowych lekcjach online z programowania w ramach projektu “Szkoła z Gigantami”.

Uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z całej Polski mogą wziąć udział w darmowych lekcjach online z programowania w ramach projektu “Szkoła z Gigantami”. Program połączony jest z akcją “Bezpieczny Internet Online”, nad którym patronat honorowy objęło Ministerstwo Cyfryzacji. Start zajęć online już 12 maja.

 

“Szkoła z Gigantami” to cykl 5 zajęć online w formie webinaru, które szkoły mogą zaproponować swoim uczniom w ramach lekcji informatyki lub dodatkowych zajęć pozaszkolnych. Pierwsze 4 lekcje to praktyczne warsztaty z programowania w środowisku Scratch oraz App Inventor dla młodszej grupy wiekowej lub języka Python dla starszych uczniów.

Ostatnia, piąta lekcja połączona jest z akcją “Bezpieczny Internet Online”. Zajęcia poświęcone będą tematyce cyberzagrożeń i zasadom bezpiecznego korzystania z Internetu.

Warsztaty są całkowicie bezpłatne i będą prowadzone z podziałem na 2 grupy wiekowe, dla których program został specjalnie dopasowany. Warsztaty odbędą się w formie webinaru, a każde spotkanie trwa 2 godziny lekcyjne (1,5 h).

Program rozpoczyna się 12 maja i potrwa do 10 czerwca 2020 roku. Do udziału zapraszane są wszystkie szkoły zainteresowane taką formą zajęć. W związku z tym, że szkoły działają obecnie w trybie awaryjnym, a zajęcia odbywają się przez Internet, postanowiliśmy zaoferować warsztaty, które mogą urozmaicić standardowe lekcje informatyki. Gorąco zachęcamy szkoły do wzięcia udziału w naszym programie. W trakcie zajęć zapoznamy uczniów z podstawami programowania oraz pokażemy m.in. jak stworzyć grę, aplikację czy własny program – mówi Dawid Leśniakiewicz, jeden z założycieli szkoły Giganci Programowania, która organizuje warsztaty.

Każdy z uczniów musi zarejestrować się samodzielnie. Na podany przy rejestracji adres e- mail, uczestnicy otrzymają link do każdej lekcji oraz przypomnienie o zbliżających się warsztatach. Po każdych zajęciach uczniowie otrzymają dodatkowe materiały rozszerzone. Rejestracja możliwa jest na stronie: https://giganciprogramowaniaformularz.edu.pl/app/SzkolaZGigantami

A to już wiesz?  W ten sposób przetrwasz wizytę z dzieckiem w restauracji

 

W ramach akcji “Bezpieczny Internet Online” zostanie również przeprowadzony bezpłatny webinar adresowany do rodziców, podczas którego zostanie zwrócona uwaga na takie zagadnienia jak: kontrola rodzicielska, ochrona haseł i prywatności, bezpieczne zakupy. Przeprowadzona będzie także symulacja ataku hakerskiego. Zwłaszcza teraz, gdy większość osób uczy się i pracuje zdalnie, kwestia bezpieczeństwa w sieci jest kluczowa. Webinar odbędzie się w kilku terminach: 7, 11, 14 oraz 21 maja.

Wszyscy zainteresowani rodzice mogą zgłosić swój udział w webinarze poprzez formularz na stronie: https://giganciprogramowaniaformularz.edu.pl/app/BezpiecznyInternet

Organizatorami programu są Giganci Programowania, szkoła programowania dla dzieci i młodzieży, która od ponad 5 lat prowadzi zajęcia z programowania dla uczniów od 7 roku życia.

W warsztatach mogą wziąć udział wszystkie szkoły. Zachęcamy do przesyłania do uczniów i rodziców informacji o możliwości wzięcia udziału w zajęciach – dodaje Dawid Leśniakiewicz.

Źródło wiadomości: Biuro prasowe
Załącznik:Szkoła z Gigantami: Darmowe lekcje programowania dla szkół - Uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z całej Polski mogą wziąć udział w darmowych lekcjach online z programowania w ramach projektu “Szkoła z Gigantami”.
Hashtags:
#Dziecko, #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy